Kościelny

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Gośććc GOŚĆ 29-10-09 13:40

Jeszcze się nie spotkałem żeby w jakiej innej parafi a nie jak w daleszycach takie cuda się wyprawiały w kościel to kpiny co proboszcz i reszta pracowników kościoła robi. Ja nie przepuszcze tego i do gazety dam wszystko i to najszybciej. Brak słów i to nie jedna osoba przyzna mi z pewnością racje. Koszt slubu w daleszycach to proboszcz 400 kościelny 200 organista 200 i kwiatki do kościoła 400 i nie wiem za co tyle kasy jak koscielny to tylko chiodził po tacy.

Odpowiedz Cytuj
Parafianin GOŚĆ 07-11-10 8:29

Słuchaj to są kpiny co ty wypisujesz ,jeżeli nie stać Cię było na opłaty to trzeba było zgłosić to proboszczowi i powiedzieć że jesteś biedny, a gwarantuję Ci że samego sakramentu małżeństwa udzielił by wam za darmo trwałoby to z 10-15minut. Nie musiałbyś za nic płacić ani za księdza,ani za organistę,ani za kościelnego(chociaż jest to ich źródło utrzymania,jest to ich pensja na takich warunkach zostali przyjęci i pracują).Kto Cię zmuszał do kupowania kwiatów mogliście sakrament zawrzeć przy gołym ołtarzu też by był ważny. Jeżeli Ty uważasz że proboszcz i reszta pracowników kościoła (księża wikarzy,organista i kościelny) nic nie robią to nie dorosłeś jeszcze do tego aby zakładać rodzinę, ponieważ wierzysz chłopie jeszcze dalej w krasnoludki które wszystko wykonują w nocy gdy my wszyscy smacznie śpimy.

Odpowiedz Cytuj
Porada GOŚĆ 07-11-10 15:18

         A kto ci to wszystko przygotował i posprzątał,pajacu ? dekoratorka?...              gdybyś powiedział że jesteś dziadem,a nie udawał biznesmena,miał byś wszystko gratis.Ty  nie powinieneś zakładać rodziny,bo ty jej nie utrzymasz.Jak ty już teraz stękasz,to co będzie potem jak przyjdą na świat dzieci.Wtedy dopiero zobaczysz co to są wydatki.Jesteś żałosnym dzieciakiem, masz jeszcze mleko pod nosem,i ciepłe myśli.

Odpowiedz Cytuj
Parafianka GOŚĆ 07-11-10 15:56

Ktoś kto pisze takie oszczerstwa na naszego pana kościelnego,musi mieć niezbyt poukładane w głowie.. Przecież to co on ma za ślub,wchodzi w jego pensję.On za te pieniądze musi razem z cała rodziną,sprzątać kościół w środku i na zewnątrz,schody ,obejście wokół kościoła,grabienie liści,koszenie trawy,a zimą wstawanie rano o godz.3,30i odśnieżanie całych schodów od drzwi do samego dołu,odśnieżenie koło plebani,i posypanie wszystkiego piaskiem.Tak przez całą zimę.Oprócz tego musi kupić za swoje pieniądze środki czystości.Jak już pisałam,pomaga mu w tym rodzina,oni nie pobierają za to żadnych pieniędzy..Kościelny musi być cały czas pod ręką.On nawet w soboty musi pracować,o niedzielach i innych wielkich świętach nie wspominając.Ktoś wypoczywa na urlopie,on nie może pozwolić sobie odetchnąć nawet w niedziele.I czego tu mu zazdrościć,ja nie wiem....

Odpowiedz Cytuj
Życzliwy GOŚĆ 08-11-10 11:11

Kim jest autor artykułu krytykującego księdza proboszcza,i jego pracowników ? Pomimo że się nie ujawnił.mogę można go określić jako : 1-człowieka nie wierzącego,2-o najniższym ilorazie inteligencji 3-niezbyt rozgarniętego umysłowo 4-wroga kościoła nr.1......Zmień się bracie puki jeszcze jesteś młody,żeby kiedyś w życiu nie spotkało cię jakieś nieszczęście,lub tragedia.Nie traktuj tego jako grożby,to jest tylko moja rada.Zrobisz jak uważasz.

Odpowiedz Cytuj
Parafianka GOŚĆ 08-11-10 11:41

Jestem zbulwersowana artykułem jaki ktoś ktoś umieścił na naszym forum.Co można powiedzieć o kimś kto tak plugawo wyraża się o naszym księdzu proboszczu,i jego pracownikach.Czy jego autor zdaje sobie sprawę że ksiądz za te pieniądze które pobiera wykonuje różnego rodzaju roboty ? Podejrzewam że ten kto napisał ten anonim ostatni raz był w kościele na swoim ślubie,ale wiedz kolego że od tego czasu dużo się zmieniło i zmienia.Wystarczy przyjść w najbliższą niedzielę do kościoła,i zobaczyć co się dzieje, a nie mielić jęzorem jak się przychodzi tylko raz w roku i na dodatek stoi pod murem jak żyd przed ścianą płaczu..Katoliku od siedmiu boleści.

Odpowiedz Cytuj
Antek z Hebzi GOŚĆ 09-11-10 14:00

Ty DZIADU czy zapłaciłeś kościelnemu za ślub chociaż złotówkę GOŁODUPCU ! ! ! !

Odpowiedz Cytuj
Piotr78 12-10-11 15:22

Drodzy państwo mnie przerażają wasze a nie tego człowieka powyżej odpowiedzi. po primo kościól jako instytucja religijna w naszym kraju utrzymuje się sama z datków wiernych które mają mieć i powinny charakter nie przymuszony. Po drugie jak widzę w Daleszycach to już sama burżuazja no wszyscy śpią na forsie jak dla was 1200 zł to nic to się nie wypowiadajcie bo niezrozumienie chłopaka . Natomiast słusznie ktoś zauważył, że jeśli ktoś tych pieniędzy nie ma to ksiądz jako sługa boży ma obowiązek swojego powołania takie ślubu udzielić nawet za darmo oczywiście bez pomby ja tak miałem bo wtedy nie miałem pieniędzy i zapłaciłem 100 zł u siebie w kościele a i tak za co jestem wdzięczny do teraz udekorowano kwiatami kościół .. W życiu jest różnie teraz mnie pewnie już by było stać ale ta krytyka że ma rodziny nie zakładać no prosze żal mi takich ludzi be zrozumienia mieniący się katolikami ale jak ktoś po Bożemu chce założyć rodzinę a nie współżyć bez ślubu i żyć w grzechu to wielkie halo .....

Odpowiedz Cytuj
Ja 04-03-12 14:10

Do gazety dasz? Żałosny prostak, który umie się tylko popisywać anonimowo na forum? "i to nie jedna osoba przyzna mi z pewnością racje" no właśnie widzę, jak ci tu wszyscy przyznają rację... I nie wyskakuj z tym, że cię nie stać bo po twojej wypowiedzi widać, że raczej sam się w życiu nie napracowałeś zbyt dużo. Widocznie bogaci rodzice wszystko ci podsuwali pod tyłek i uważasz, że wszystko samo się robi. Jak ci szkoda na kwiatki to rusz swoje (najprawdopodobniej spasione) 4 litery i na łące uzbieraj. Tylko w łajno nie wdepnij bo mamusia i tatuś nie doczyszczą ci bucików.

Odpowiedz Cytuj
Wierzący 01-04-12 16:47

Sprzątany kościół i jego otoczenie.... kpina!!!! Każda moja wizyta w Daleszycach pokazuje zupełny brak troski o ten zabytkowy obiekt. Chociaż podobno od kilku miesięcy kobiety ( chórzystki) wzięły sprawę w swoje ręce i sprzątają świątynię. Świadczy o tym błyszcząca czasami posadzka! Panie kościelny, czas omieść firanki z pajęczyny, zetrzeć kurze z ołtarza, wyrzucić zwiędnięte kwiaty....Smutne to, że w DOMU BOŻYM jest taka SYFIALNIA!!!!WSTYD!!!!

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://daleszyce.istrefa.com

istrefa gmina Daleszyce | istrefa powiat kielecki | istrefa świętokrzyskie | istrefa Polska

Daleszyce - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 26-021


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem